Ezeket a tanácsokat mindenképpen fogadd meg videófelvétel készítése közben, ha igazán rossz telefonos videót szeretnél készíteni!
- Állítsd a telefont portréállásba – azaz úgy, mintha telefonálnál, függőlegesen. Így biztos, hogy később a monitoron és a tévében két fekete csík között középen egy kicsinyített látsz majd.
- Készíts felvételt séta/futás közben, vagy esetleg úgy, hogy a másik kezeddel cipelsz valamit. Az elkészült videófelvétel eléggé remeg majd ahhoz, hogy alig lehessen felismerni a szereplőket.
- Ha véletlenül megállsz, a telefonnal próbálj meg felvenni egyszerre mindent. Mozgasd ide-oda folyamatosan, hiszen mindig máshol történik az igazán érdekes.
- Ne törődj azzal, ki hol van a képen, mi van a háttérben – a lényeg, hogy rajta legyen. Érdemes sokszor mutatni a hátát, tarkóját valakinek, így biztosan megismered majd.
- Ha valamit meg akarsz mutatni közelről, használd a zoomot. Hogy ez felerősíti a remegést és rontja a kép minőségét? Ne törődj vele!
- Hidd el, lehet nappal szemben videót készíteni. Igaz, hogy a lényeg sötét lesz, az arcok nem látszódnak majd, a telefon szenzora pedig (legalábbis a városi legenda szerint) sérülhet, de ezek igazán apróságok…
- Az éjszakai felvételek is nagyon hangulatosak!
- Készíts felvételeket folyamatosan! Így biztos, hogy egy kirándulást vagy egy családi ünnepet teljes egészében meg tudsz majd örökíteni, és bár a többiek ferde szemmel néznek majd rád a huszonötödik percben, legalább Te nem maradsz le semmi izgalmasról.
- Ne töröld ki a homályos, rosszul sikerült felvételeket sem, elvégre jó lehet még valamire…
- Ne szerkeszd, ne vágd meg a filmet – aki igazán szeret, az több órányi anyagot is végignéz!
- Ha mégis vágásra adnád a fejed, semmiképpen ne legyen 25-30 percnél rövidebb az alkotás. Azt mondják ugyan, hogy a ma embere 3-4 perces videóklipekhez van szokva, de miért ne lenne éppen a Te filmed a kivétel?
+1 Ha ezek közül csak és kizárólag egyetlen tanácsot fogadsz meg, a többinek pedig az ellenkezőjét teszed, még az is lehet, hogy lenyűgöző lesz az eredmény…